BMW jako lider na rynku motoryzacyjnym

BMW jest to niemiecki koncern, który zajmuje się motoryzacją. W 1916 nastąpił pierwszy raz produkcji pojazdów z fabryki BMW. Ten niemiecki koncern produkuje samochody osobowe, motocykle, skutery, jak i również silniki. BMW ma swoją siedzibę w Niemczech, a ściślej określając, w Monachium. Co ciekawe, obok fabryki BMW znajduje się muzeum koncernu. Wystawa muzeum dzieli się w sposób tematyczny na siedem różnych części. Jest to stylistyka, firma oraz motocykle. W muzeum znaleźć można również dział technologii, sportu oraz ogólnie pojętej marki a także rozwój różnych serii.

Prezes BMW jest to Harald Krueger, natomiast przewodniczącym Rady Nadzorczej jest Joachim Milberg. Na pewno w ramach ciekawostki warto wiedzieć, że logo przedsiębiorstwa BMW, jest bardzo charakterystyczne i nie zostało ono zmienione do czasów współczesnych. Generalnie przedstawia ono stylizowany krąg śmigła, który przedstawia się w charakterystycznych barwach Bawarii. Warto wiedzieć, że łączy on lotnicze korzenie przedsiębiorstwa z wyjątkowym alpejskim landem.

Warto wiedzieć, że BMW jest jednym z największych europejskich producentów motocykli. Statystyki jasno pokazują, że roczna produkcja tych pojazdów przekracza 100 tysięcy egzemplarzy. Warto wiedzieć, że parę lat temu, konkretnie w 2007 roku koncern BMW przejął prawa do marki Husqvarna. Motocykle tego koncernu można zasadniczo podzielić na:

  • BMW serii K,
  • BMW serii R,
  • BMW serii F i G.

BMW posiada w swojej ofercie dobre samochody. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie pojazdy elektryczne. Do nich należy między innymi BMW i3. Ten wyżej wymieniony model zaliczany jest do segmentu B, jest to 5-drzwiowy hatchback. Warto wiedzieć, że ten model produkowany był przez koncern BMW w Polsce od 2013 roku. Warto wiedzieć, że według danych Instytutu SAMAR jest to generalnie najchętniej kupowane auto elektryczne, biorąc pod uwagę ostatnie lata. Tyczy się to kraju Polska. W tym modelu występuje tylny napęd, podobnie jak i w każdym innym modelu tej marki. Ten model posiada w standardzie 4 miejsca, 2 z przodu oraz 2 z tyłu. Ładowność w tym modelu wynosi 425 kilogramów. Co ciekawe, drzwi w tym modelu otwierają się w sposób przeciwstawny.

BMW zajmuje się również produkcją samochodów typu crossover, sportowych, typu kombi, sedan. Koncern produkuje także modele Gran Tourismo oraz Gran Coupe. W ofercie znajdują się również minivany. Do samochodów koncepcyjnych należy między innymi Turbo, M8, Nazca C2, Just 4/2.

W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że BMW to nie są tylko szybkie samochody i motocykle. Koncern zajmuje się również produkcją rowerów. Co ciekawe, BMW produkuje je od ponad 60 lat. Na pewno ramy rowerowe od BMW są lekkie, przez co rower na tym zyskuje bo mało waży. Konstrukcja ram jest robiona według najnowocześniejszych technologii. Co ciekawe, ramy BMW posiadają również bardzo ciekawe wzornictwo i nietuzinkowy design. BMW uzyskało już wiele nagród za swoje wyjątkowe ramy. Te nagrody to na przykład: RedDot Design Award lub Products Design Award.

Przeczytaj również:

https://warszawa.bmw-bawariamotors.pl/

http://katowice.bawariamotors.pl/sprzedaz/modele/seria-z4

http://www.katowice.bawariamotors.mini.com.pl/pl_PL/home.html