Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej w Warszawie

Chirurgia plastyczna jest tą gałęzią medycyny, która budzi coraz większe zainteresowanie wśród społeczeństwa.

Wzrost świadomości, wyższy stopa życiowa, zainteresowanie zdrowiem, w efekcie stale przesuwająca się granica życia nowoczesnego człowieka oraz apetyt na młodość to główne bodźce kierujące obecnie ludzi w stronę drzwi kliniki chirurgii plastycznej w Warszawie.

Czym zajmuje się klinika chirurgii plastycznej i pracujący w niej lekarze? Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej? Jaki zabieg z oferty jest przeznaczony dla mnie? Czy są jakieś przeciwskazania? Czy to bezpieczne? Czy zabiegi oferowane w klinice chirurgii plastycznej powodują ból?

Warszawa jest największym miastem w Polsce, jej centrum kulturalnym, biznesowym i finansowym. Nic więc dziwnego, że stolica przyciąga wciąż najlepszych lekarzy i to tu znajduje się wiele renomowanych klinik chirurgii plastycznej między innymi http://klinikagrzesiak.pl/. Mieszkańcy Warszawy, jak i innych wielkich miast, coraz częściej uprawiają sport, chcą młodo i zdrowo wyglądać, świadomie wybierają jedzenie oraz stale podnoszą poziom życia, więc naturalnym jest, że poszukują również sprawdzonych na całym świecie sposobów na poprawienie urody czy cofnięcie zegara. Oferta klinik plastycznych w Warszawie pozwala na pozbycie się niechcianych kompleksów, nabranie pewności siebie i na skuteczne zachowanie młodości na dłużej.

 

Czym zajmuje się klinika plastyczna w Warszawie ?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest lifting twarzy skierowany do osób po czterdziestym roku życia oraz lipofilling, który polega na uzupełnieniu niechcianych bruzd czy zmarszczek własnym tłuszczem.

Ta spektakularna metoda pomaga na przywrócenie skórze świetlistego, młodego wyglądu, usunięciu tłuszczu z brzucha, bioder czy ud, a przede wszystkim jest całkowicie naturalna i bezpieczna, gdyż organizm nie odrzuca własnego materiału biologicznego.

Przeszczep własnego tłuszczu znakomicie sprawdza się również w powiększaniu piersi, gdyż pozostawia efekt całkowicie miękkich, naturalnie wyglądających piersi bez blizn i obcych implantów. Nie ma konieczności również poprawek i wymiany. Implanty należy bowiem wymieniać kilka razy w życiu.

Równie częstym zabiegiem z oferty kliniki plastycznej jest korekta nosa lub plastyka powiek. Operacje nosa przeprowadza się praktycznie w każdym wieku dorosłego pacjenta i polegają na zmniejszaniu rozmiaru, usuwaniu garbu, poprawianiu kształtu.

Plastyka powiek pozwala na przywróceniu oczom ich ładnego, młodszego  wyglądu.

Wiele z powyższych zabiegów można łączyć, by uzyskać lepszy wygląd przy jednorazowym zabiegu znieczulania.

Liposukcja jest zabiegiem wybieranym równie chętnie przez mężczyzn, jak i kobiety. Stosunkowo prostym, bezbolesnym zabiegiem można pozbyć się niechcianych fałd tłuszczu, boczków, ramion, ud czy poprawić ich kształt. Często po przebytym zabiegu liposukcji łatwiej pacjentom utrzymać niższą wagę, gdyż zachęceni pozytywną zmianą wyglądu po operacji, zaczynają uprawiać sport i dbać o inny, zdrowszy dobór potraw.

 

Jak wybrać klinikę chirurgii plastycznej?

Aby jak najlepiej wybrać klinikę chirurgii plastycznej w Warszawie sugerujemy kierować się doświadczeniem i renomą pracujących w niej lekarzy. Nie jest tajemnicą, że doświadczony i znakomicie wykształcony chirurg to gwarancja pomyślnego zabiegu i satysfakcja z końcowego efektu.

Zdobyta edukacja z dziedziny chirurgii plastycznej, dyplomy czy certyfikaty potwierdzające umiejętności to niezmiernie ważne argumenty przy dokonywaniu wyboru i gwarancja zaufania pomiędzy pacjentem a lekarzem. Warto zapytać o to w recepcji lub podczas spotkania konsultacyjnego w klinice.

Innym sposobem na zebranie informacji na temat wyboru kliniki chirurgii plastycznej w Warszawie są opinie internautów, choć w obecnych czasach trudno jest bezkrytycznie wierzyć w każde słowo przeczytane w sieci. Dlatego też proponujemy zasięgnąć informacji znajomych, którzy sami skorzystali z usług kliniki.

 

Kiedy zdecydować się na zabieg w klinice chirurgii plastycznej?

Zabieg przywracający młodość, taki jak lifting twarzy, kierowany jest do osób po czterdziestym roku życia lub też do tych, które np. w wyniku gwałtownego schudnięcia cierpią z powodu nadmiaru skóry.

Lifting twarzy to nieskomplikowany, małoinwazyjny zabieg polegający na dokonaniu w znieczuleniu ogólnym nacięć obok uszu i podciągnięciu opadniętej skóry. Operacja trwa niedługo, wymaga krótkiego czasu na rekonwalescencję, ale w efekcie wygląda się nawet dziesięć lat mniej. Drobne blizny po nacięciach znikają w fałdach skórnych. Małe plasterki w cielistym kolorze skutecznie maskują ślady po zabiegu.

Plastyka powiek często jest wykonywana razem z liftingiem twarzy, gdyż cały zabieg przynosi lepsze rezultaty wizualne, a wykorzystuje się jeden zabieg narkozy.

Zabieg na powieki „otwiera” oko, nadaje twarzy weselszy, młodszy wyraz.

Interesującym zabiegiem zastępczym dla liftingu jest uzupełnianie własnym tłuszczem, czyli lipofilling. Ta rewolucyjna metoda wykonywana przez doświadczonego lekarza chirurga pozwala na uniknięcie  sztucznych wypełniaczy, co zmniejsza ryzyko odrzucenia do zera oraz jednocześnie redukuje ilość tłuszczu w miejscach, gdzie go nie chcemy, czyli z brzucha, bioder, ud, pośladków.

Można powiedzieć nawet, że efekt liposukcji jest jedynym efektem ubocznym tego zabiegu.

Własny tłuszcz, jako całkowicie naturalny i bezpieczny materiał wypełniający podaje się przy wygładzaniu zmarszczek, powiększaniu piersi czy korekcie kształtu i rekonstrukcji po przebytej chorobie nowotworowej.

Brak blizn i możliwości odrzucenia oraz naturalność metody plasują zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu na czele nowoczesnej chirurgii plastycznej.

Liposukcja jak i korekta nosa to często wykonywane zabiegi w warszawskich klinikach chirurgii plastycznej. Usunięcie otyłości miejscowej, czyli z okolic brzucha, bioder, ud, pośladków, ramion pozwala na uzyskanie szybkiego i wyraźnego efektu schudnięcia, lecz również stanowi znakomitą motywację do zmiany trybu życia, by dłużej cieszyć się szczuplejszą sylwetką.

 

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu plastycznego?

Każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w ciało człowieka, a to wymaga przygotowania i przeprowadzenia szeregu niezbędnych badań w celu uniknięcia powikłań. Operacji plastycznej mogą podjąć się osoby zdrowe i pełnoletnie. Cukrzyca, choroba nerek, niedokrwistość lub brak krzepliwości, miejscowe stany zapalne (np. zębów), zapalenie zatok stanowią poważne przeszkody do wykonania takich zabiegów.

 

Równie ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego, gdyż troska pacjenta o jakość rekonwalescencji jest szalenie istotna dla pomyślności operacji.

 

Czy zabiegi plastyczne są bolesne?

Nie, nie są, gdyż chirurg we współpracy z doświadczonym anestezjologiem wprowadza pacjenta w stan całkowitego znieczulenia podczas zabiegu, a po przeprowadzonej operacji czuwa nad jego komfortem. Jedynie drobne uczucie dyskomfortu miejscowego może towarzyszyć przez krótki czas, ale szybko to również mija.